חיסכון במים

למען עתיד טוב יותר לכולנו

   אוק 24

תיקון דודי שמש ומניעת תקלות בהם

רוב התקלות המצריכות תיקון דוד שמש קשורות גוף החימום של הדוד, זוהי התקלה הנפוצה ביותר שיש. תקלה בדוד השמש יכולה לבוא לידי ביטוי בכך, שדוד יפסיק לחמם את המים או בקצר חשמלי. הגורמים העיקריים לתקלות בדודים הם התקנה לקוי של הדוד או הצטברות של אבנית מהמים בדוד.

תקלות אשר מצריכות תיקון בדודי שמש

קיימות מספר תקלות נפוצות בדודי שמש, להלן מידע כללי לגביהן ולגבי תיקון דודי שמש תקולים.

  • אבנית – הצטברות אבנית פוגעת בדוד השמש ובגוף החימום. ניתן למנוע הצטברות של אבנית על ידי התקנת מסנן אבנית.
  • נזילות של מים – בכל דוד ישנו מתקן בשם פלאנג' הנועד עבור מערכת החשמל שלו, תקלה במתקן זה יכולה לגרום לנזילת מים מהדוד.
  • קצר חשמלי – דוד שמש ישן ובלוי, שאינו מתוחזק או שפשוט עבר זמנו עלול לגרום לקצר חשמלי.

אחת הפעולות הנפוצות בתיקון דודי שמש היא החלפת גוף החימום של הדוד, אשר תפקידו לחמם את המים. לעיתים מצטברת בו אבנית אשר פוגמת ביכולת החימום שלו. פעולת החלפת גוף החימום, היא פעולה די פשוטה שהטכנאי יבצע. לעיתים יהיה צורך בהחלפת המערכת החשמלית כולה. בכדי להאריך את ימיה של מערכת החימום של הדוד, יש לבצע מידי פעם פעולות תחזוקה כגון, ניקוי מערכת החימום והמתקן שלה מאבנית שהתחילה להצטבר בהם.

תיקון או החלפה, זו השאלה

רוב התקלות הנפוצות ניתנות לפתרון על ידי תיקון דודי שמש. מדובר בעיקר על תקלות אשר קשורות בנזילות או בקצרים חשמליים. במקרים בהם הדוד ישן מאוד וחלוד, החלפת ההתקן של גוף החימום לא תתאפשר ויהיה צורך להחליף את הדוד הישן בחדש. דוד ישן נגדיר כדוד הפועל למעלה משמונה שנים, אלו דודים שכנראה לא יהיה שווה לתקן, מפני שהתיקון לא יחזיק מעמד.

תחזוקה נכונה

תחזוקה וטיפול נכון בדוד תמנע מתקלות להתרחש. ניתן לבצע ניקוי אבנית בדוד אחת לכמה זמן על ידי הזמנת טכנאי. בתהליך הניקוי פותחים את הדוד ומנקים את האבנית שהחלה להצטבר מגוף החימום והמתקן אשר מחזיק אותו. ניקוי אבנית היא המניעה העיקרית של תיקון דודי שמש והארכת ימיו.