חיסכון במים

למען עתיד טוב יותר לכולנו

   מאי 27

ניהול משק בית עם דגש על חשבון וחסכון במים

ניהול משק הבית בצורה נכונה, כולל גם פעולות שונות, העוזרות לחסוך בחשמל ובמים. לצד הוצאות רבות, החשמל והמים נחשבים לאחת ההוצאות הגבוהות, אך בו זמנית, גם כאלו שניתן לחסוך בהן ובמידה ופועלים נכון. במסגרת ניהול משק בית, חשוב לבצע בניית תקציב חודשי וגם שנתי וכן לערוך בדיקת מים ובדיקות נוספות, הבוחנות את אופי השימוש ועוזרות לקבוע כיצד להתנהל נכון. מלבד בדיקות מים וחשמל, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתייעל ולחסוך.

טיפים לחיסכון בחשמל ובמים

  • אחראים על ניהול של משק בית ורוצים לעשות זאת בחוכמה? אם כן, כדי לחסוך גם במים וגם בחשמל, חשוב לבנות תקציב חודשי ולפעול בהתאם. תקציב זה והכנתו יאפשרו לכם לקבל מושג כללי ונקודתי לגבי סכומי הכסף שעומדים לרשותכם מדי חודש והוצאותיכם השונות, לרבות אלו הקשורות לחשמל ומים. זוהי תהיה נקודת המוצא שלכם והדרך להתחיל לחסוך בעלויות.

 

  • מלבד בניית תקציב, חשוב גם שתבחנו את מכשירי החשמל שבביתכם ומידת יעילותם האנרגטית. ישנם לא מעט מכשירים חשמליים הנחשבים ל"זוללי" חשמל ואנרגיה והשימוש בהם מעלה את חשבון החשמל בערכים רבים. מומלץ לבחור להשתמש במוצרי חשמל חסכוניים יותר. למשל, להשתמש במזגן בחורף, במקום במפזר חום או להעדיף ליבש את הכביסה בחוץ בימים שמשיים במקום להשתמש במייבש כביסה.

 

  • ביצוע בדיקות שונות ומעקב אחר השימוש בחשמל ובמים הן דרך נוספת לחסוך. כדאי לבצע בדיקת מים מדי תקופה. חשוב לבחון את חשבון המים המתקבל וכן גם לבדוק את מד המים, בהשוואה לחשבון שהתקבל. מומלץ אחת לשבוע לבדוק את מד המים וגם את מד החשמל על מנת לבחון את הצריכה שלכם. כך תוכלו לדעת, ועוד בטרם קבלת החשבון, האם מדובר בצריכה גבוהה מאד או בצריכה סבירה.

 

  • אם אתם מחליטים לבצע בדיקות מים או בדיקות חשמל, הקפידו לבצע זאת באופן קבוע ובמועדים קבועים. למשל, כדאי שתדעו מהי צריכת החשמל והמים שלכם לאחר סוף השבוע. ייתכן שמדובר במועד שבו אתם "מבזבזים" כמות רבה מאד של מים וחשמל, ולכן כדאי לשקול באיזו דרך אפשר לחסוך בצריכה בימים אלה. כדאי גם להשוות את הצריכה בין החודשים השונים. תגלו ודאי שבחורף אתם צורכים הרבה מאד חשמל ובקיץ אתם צורכים כמות גבוהה של מים. זה הזמן להתייעלות ובדיקת הדרכים השונות לחסוך.

 

  • אם אתם משפחה על ילדים, חשוב שמסר זה של הצורך בחיסכון יעבור גם לילדים שלכם. הסבירו להם את הצורך והחשיבות בכך ונסו, יחד איתם, לחשוב על דרכים יצירתיות שיעזרו לכם להפחית בצריכת החשמל והמים. הטילו על כל אחד מהילדים משימה הקשורה בכך, שתעזור להם לקחת חלק בכך, ובעיקר להפוך את כל זה למאמץ משפחתי חשוב, ובעיקר כדי להשיג את התוצאות הנדרשות ולקבל חשבון מים וגם חשבון חשמל נמוכים יותר.