חיסכון במים

למען עתיד טוב יותר לכולנו

   מאי 25

מרככי מים

מרכך מים – למה הוא נועד וכיצד הוא עובד?

המים בישראל מוגדרים כ- "מים קשים", כלומר, מים עתירי מלחים קשי תמס אשר נוטים לשקוע ולגרום לנו ללא מעט נזקים. מרכך מים נועד להפוך את המים שאנו צורכים לרכים יותר, לצמצם את כמות מלחי קשי התמס ולשפר באופן משמעותי את איכותם. אם גם לכם נמאס מנזקי האבנית, כדאי גם לכם לברר על הפיתרון הטוב ביותר לצורך העניין – מרכך מים.

נזקי המים הקשים בארצנו

המים הזורמים בברזים של כל אחד ואחת מאיתנו הינם עתירי מלחים קשיי תמס, בעיקר מלחי סידן ומגנזיום, אשר נוטים לשקוע ולהיצמד לדפנות של כל כלי בו הם נמצאים עם עליית הטמפרטורה. מרכך מים, אם כן, עוזר לנו להימנע מהתופעות הלא רצויות שמוכרות לכולנו כגון שקיעת אבנית בקומקומים, במכונות הקפה, במכונת הכביסה, מדיחי הכלים (על גופי החימום וכלי הזכוכית), דודי השמש, סתימת הצנרת הביתית וכו'. נזקי המים הקשים פוגעים בנו מבחינה כלכלית ובריאותית גם יחד וגורמים לנו להירתע ממי השתייה שלנו – וכי מי אוהב לשתות כוס קפה עמוסה בפתיתי אבן לבנים?

גלריית מרככי מים באתר צלול

 מנגנון הפעולה של מרככי המים

מרכך מים נועד כאמור לטפל במים הקשים ועתירי המלחים . על מנת לעשות כן, על המרכך לדעת "ללכוד" את החלקיקים המומסים במי השתייה שלנו ולנטרל אותם באופן יעיל דיו לכדי תרכובות אשר אינן שוקעות בטמפרטורות החמות יותר ואינן מזיקות לבריאות. יש לציין כי כל מרכך מים פועל בצורה מעט שונה, ע"פ אחד משני מנגנוני הפעולה הבאים :

  • החלפת יונים – שיטה זו נשענת על חומר גלם פשוט ביותר, מלח הבישול. מרכך המים בנוי בצורה של עמודות דרכן עוברים המים עם המומסים הבעייתיים, אשר עוברים שחלוף עם יוני המלח ליצירת תרכובות מסיסות ביותר ובטוחות לצריכה.
  • יינון – סוג של מרכך מים זה אינו פועל באמצעות מלח ולכן חוסך לא מעט טרחה עבור המשתמש. עיקרון הפעולה כולל מגע של המומסים קשיי התמס עם עמודות המרכך אשר מבצעות שינויי חשמלי שלהם ליצירת תרכובות מסיסות ובטוחות לצריכה.

מרכך מים שומר על בריאותנו, טוב לכלי החשמל שלנו ומשפר רבות את איכות חיינו.

לאתר של חברת צלול : http://www.cleartech.co.il/