חיסכון במים

למען עתיד טוב יותר לכולנו

   מאי 25

מפעל פלסטיק וחסכון במים

ידוע לכל כי אחד הנושאים המדוברים ביותר בישראל הוא החסכון במים, ישראל כמדינה חמה ויבשה בה כמות המשקעים השנתית נמוכה מאוד, נמצאת במצוקת מים גדולה מאוד, מאגר המים החשוף הגדול ביותר של המדינה (הכנרת) יורד במטרים רבים כמעט בכל שנה.
הקשר של מפעלי הפלסטיק לחסכון במים הינו ישיר, על ידי מגוון מוצרים שנוצרים בעזרת הזרקות פלסטיק מצליח המשק הישראלי לחסכון בעשרות אחוזים בצריכת המים הפרטית והמסחרית.

צינורות ברזל – בזבוז מים

בעבר נהגו להשתמש רבות בצינורות מברזל להובלת מים מבאר השאיבה לבתים ולבניינים, השימוש בברזל היה הפתרון היחידי בשוק ועד היום בתים שנבנו בקום המדינה ועד לשנות התשעים המוקדמות בנויים עם צנרת מברזל.
אחד החסרונות העיקריים של הצנרת הזו, היא בזבוז אדיר של מים, הסיבה היא שהצינורות עם השנים מחלידים ומתחילים לדלוף, כל עוד לא מדובר בדליפה שניתן לראות בעין אנושית, עשרות ואפילו מאות קובים של מים מתבזבזים במדינה מידי שנה, מה שמגדיל את הגרעון העצום של המים בארץ.

מפעלי פלסטיק – פתרון לבזבוז

מפעלי הפלסטיק החלו להופיע עם פתרון חדש לפני כמה עשורים והובילו שינוי משמעותי במשק המים, עם יצורם של צינורות "פלסים" המוכרים לכול ומגוון רחב של פתרונות מפלסטיק שאפשרו חיבור של מקור מים וצרכן בצורה פשוטה מאוד עם עלויות נמוכות בהרבה ויעילות גבוהה כפליים.
היתרון הבולט ביותר, בניגוד לצינורות הברזל, הוא אורך החיים של צינורות הפלסטיק שאותם ניתן לראות מחזיקים עשרות שנים ללא כל בעיה, יתרונות נוספים הם גמישות החלפת צינור פלסטיק לעומת צינור ברזל באמצעות מחברים המאפשרים חיתוך של הצינור וחיבור שני קצוותיו באמצעות חלק חדש המחליף חלקים פגומים.

הזרקות פלסטיק במשק המים החלקאי

השקיה, היא חלק אינטגרלי מכל יבול חקלאי במדינה, בעבר גם במשק החקלאי היו משתמשים ברכיבים מברזל להובלת המים לצמחים והשתילים. כיום כל החלקים הנם תוצרים של הזרקות פלסטיק, בין אם מדובר בצינורות עצמם, בברמדים (האחרים על שליטה בכמות המים להשקיה) ומחברים (המאפשרים חיבור של שני קצוותיו של צינור פלסטיק גמיש בצורה פשוטה ומהירה).
באמצעות פתרונות אלה, אותם מאפשרים כיום בצורה פשוטה כל מפעלי הפלסטיק בארץ ובעולם, ניתן לקבל מוצרים נוחים לעבודה המאפשרים החלפה וטיפול בתקלות בצנרת המים בצורה מיידית מה שמסייע לחקלאים לחסוך במים לטובתם ולטובת הכלל.