חיסכון במים

למען עתיד טוב יותר לכולנו

   מאי 25

מיחזור מים

מים אפורים הם מים שהיו בשימוש לצרכי רחצה שטיפת כלים וריצפה,אין הכוונה למים מהשרותים המכילים מוצקים – מים מהסוג הזה הם מים שחורים.

מיחזור מים משמעותו הוא ניצול מים אפורים לצרכים אחרים בבית.

למים אפורים מספר שימושים למיחזור מים:

אפשר להשקות עצים ושיחים בגינה עם מים אפורים-מיחזור מים אפורים טוב להשקייה ואינו גורם לאף נזק,אין צורך לדאוג גם אם המים מכילים מעט סבון הדבר אינו נורא.

היתרון המשמעותי ביותר במיחזור מים אפורים הוא החיסכון במים וכך לשמור על מקורות המים הטבעיים של ישראל וכמובן למיחזור מים יש השפעה גדולה על הוצאות חשבון המים של הבית.

ישנן מספר דרכים לסינון מים אפורים:

  •  סינון ע"י ממברנה : מחזור מים ע"י הממברנות יכולות לסנן חומרים מוצקים מהמים ומיחזור המים בשיטה זאת נעשה ע"י שני מיכלים כאשר אחד מכיל את המים האפורים והשני ריק,על המיכל ובו המים האפורים מעילים לחץ של כמה אטמוספרות,המים האפורים נדחסים דרך הממברנה למיכל השני והמזהמים והמוצקים נשארים במיכל המקורי.
    מחזור מים בשיטה זאת מאוד טובה אך שימושה יקר יותר משיטות אחרות בגלל צריכת חשמל גבוהה, תחזוקה, ונקיון.
  • פילטר : מיחזור מים אפורים ע"י פילטר טובה כדי לסנן את המים בצורה עדינה מאוד כך שגם חלקיקים קטנים ביותר אינם יכולים לעבור,תוצאות הסינון טובות בד"כ אך יש צורך לתחזק את הפילטר ולנקות אותו.
    היתרון הגדול הוא שמיחזור מים אפורים בשיטה זאת אינו מצריך את אגירת המים במיכל כזה או אחר,מיחזור המים נעשה כך שהמים זורמים מהפילטר ישירות לגינה.
  • טיהור בסיסי : מחזור מים בשיטה הזאת מיועד לשימוש באסלות בלבד,מחזור מים בשיטה זאת כולל העברה של המים דרך מצע של חול וחצץ כדי להגיע לרמת סינון עדינה ולאחר מכן המים מוזרמים לחדר הנוחיות.
    שימוש נכון וחכם במיחזור מים יעזור לכולנו לשמור על הסביבה והטבע,וכמובן שבסופו של דבר מיחזור מים עוזרר לשמור גם על הכיס.
  • מטהר מים: שיטה נפוצה ויעילה ביותר. המים עוברים דרך הממברנה (קרום) הממוקמת במערכת האוסמוזה ההפוכה, באמצעות לחץ חיצוני גבוה במיוחד. המים נקיים ממתכות כבדות, כלור,חיידקים ווירוסים.