חיסכון במים

למען עתיד טוב יותר לכולנו

   אפר 15

בעית המגנזיום במים מותפלים

מכיון ומדינת ישראל כבר שנים רבות חווה משבר בכל מה שקשור למי הגשמים הן בהיבט של צריכת מים פרטית והן בהיבט החקלאי, החלו לפני מספר שנים בפיתוח פתרון על ידי תהליך התפלת מים בכדי להימנע ממצב שאנו תלויים בגשמים שיורדים. היום ישראל נחשבת למעצמה ממש בכל מה שקשור להתפלת מים.

התפלת המים מספקת למדינת ישראל בממוצע למעלה מ-600 מליון קוב מים בשנה כאשר 70% מהמים שמסופקים לבתים בישראל עוברים תהליך של התפלה. הבעיה שנוצרת כתוצאה מהתפלת המים היא בכך שמים אלה אינם מכילים כלל וכלל את מינרל המגנזיום הנמצא בכמות גבוהה במים שלא עוברים התפלה.

חשיבות המגנזיום לגוף האדם

המגנזיום משתתף במגוון תהליכים אנזימתיים ופיזיולוגיים בגופנו, חשוב מאוד לתפקוד הלב וכלי הדם שלנו, מסייע בשמירה על איזונם של מינרלים אחרים בגוף

ואף שומר על רמות תקינות של כולסטרול בדם. מחקרים מראים כי קיים קשר ישיר בין עליה בצריכת המים המותפלים בישראל לעליה בתמותה בעקבות מחלות לב וכלי דם. בכדי להתגבר על הבעיה הזו של מחסור במגנזיום הציעו פתרון של ערבוב מים רגילים עם המים שעוברים תהליך של התפלה. נכון להיום, אחוז גבוה מאוכלוסיית ישראל צורכת תוסף מגנזיום בכדי להימנע ממצב של מחסור כתוצאה משתיית מים מותפלים.

מדובר בפעולה שתגרום להוצאה כספית של עשרות מליוני שקלים ולכן הדבר עדיין נמצא בדיונים בין רשות המים לבין משרד האוצר, שכן הבעיה שאף אחד לא מעוניין לקחת על עצמו את נושא התקציב.