חיסכון במים

למען עתיד טוב יותר לכולנו

   אפר 15

באילו אזורים שותים מים מותפלים?

מים משמשים אותנו למגוון שימושים: צריכה ביתית, לחקלאות, לתעשייה ועוד… אנו שותים מים, מתקלחים בהם ומבשלים בהם. אין ספור דיונים נעשו על הנושא של מים מותפלים הן בהקשר החיובי שכן התהליך מסייע להתגבר על מצוקת הבצורת בישראל והן בהקשר שלילי בשל העובדה שמים מותפלים אינם מכילים כלל וכלל את המינרלים החשובים לגוף האדם כאשר המרכזי שבהם הוא מינרל המגנזיום.

סיבה נוספת שמדינת ישראל החליטה לבצע תהליך התפלה הוא משום שמי התהום נהרסו וכתוצאה מכך למעלה מ- 75% מהאזרחים בישראל צורכים מים מותפלים. אזרחים רבים שואלים את עצמם האם הם שותים מים מותפלים?.

נכון לעכשיו אלו שנהנים ממי הכנרת הם אזרחי הצפון בלבד. כל מי שגר בחדרה ודרומה לה צורך מים מותפלים. היום יש מחסור רב במים שכן כמות המים השנתית שיורדת בישראל איננה מספיקה בכדי לשקם את האקוויפרים שנוצר בו נזק רב כתוצאה משאיבת יתר בשנים קודמות של בצורת, זאת עוד הרבה לפני הקמת מתקני ההתפלה השונים.

מדינת ישראל נמצאת במקום הראשון בעולם בהעברת מי קולחין למטרות חקלאות. למעשה, למעלה מ-80% ממי הקולחים לצורכי חקלאות. ישראל נחשבת למעצמה בכל מה שקשור להתפלת מים ולכן מדינות רבות הסובלות מאותה בעיה נעזרות בשיטות השונות.