חיסכון במים

למען עתיד טוב יותר לכולנו

   מאי 25

בר מים

בר מים יכול לחסוך במים? מסתבר שכן..

בר המים זהו מתקן דיגיטלי למים המיועד להתקנה על השיש בדרך כלל הוא מעוצב וחדשני. ישנם מתקני מים המותקנים וממוקמים על הרצפה בכל מקום אם זה במטבח, במשרד, בחדרים אשר מוסיפים להם בקבוקי מים ענקיים.
בימים שבה אנו חווים מחסור במים במדינת ישראל האם בר המים בכל הדגמים שלו יכול באמת לחסוך מים? להפתעתנו הטובה, בר מים נחשב לכלי אידיאלי המשמש לחיסכון במים במיוחד בתקופת המחסור השרויה במדינה. בעצם, כל עוד אנחנו מוזגים מים אל תוך הכוס מהמתקן ולא פותחים את הברז זה דבר שעשוי לחסוך לנו כמויות של מים, מאחר פתיחת הברז יש בה פספוס של כמות מים יכולה להיות קטנה אבל אם כל בן אדם יפתח את הברז לכוס מים כמה מליוני אנשים יפספסו כמויות במליונים של טיפות מים וזה יהיה מצב קריטי במיוחד במשבר המים. בבר המים אנחנו שמים את הכוס ואז לוחצים על כפתור המים כדי שימלא את הכוס , ברוב המקרים הברים מכוונים לכמות של מים מסויימת, לכן אין סיבה שהמים יתבזבזו במקרה של שתיה מבר המים.
המתקן האידיאלי גם לשתיה וגם לחסיכה במים מספק מים מעדנית אשר בתוכות מותקן פילטר סינון כדי שיספק לנו מים מהברז , נקייה בלי חיידקים מזיקים שיכולים להיות בתוך המים. יש את הברים שמתקינים בהם מיכלי מים מפלסטיק כמו של מי עדן , נביעות, ועוד כל מיני חברות של אספקת בקבוקי מים, מתקנים אלו עובדים באותה שיטה של בר המים הדיגיטלי המוצב על השיש או הריצפה ומחובר לברז המים, אך החיסרון שבמכשירים מסוג זה , הוא איכות הסביבה, לפעמים מיכלי המים הפלסטיק לא מוחזרים או שנזרקים.
אז במקרה וחשבתם על בר המים שהוא יקר, לא שווה, אינו חסכוני, ולא כדאי אז טעיתם, בר המים, למשל של מטריקס, הוא המתקן האידיאלי והכי חסכוני שיכול להיות , אם מסתכלים על העלויות של אותו בר, ומחשבים כמה מים אתם יכולים לחסוך במהלך השנה גם לכם וגם למדינה אתם יכולים להיות וודאיים שאתם חסכתם הרבה כסף במחיר של הבר ובעלויות של המים שהולכים וגוברים מאחר המשבר של המים במדינה והמחסור הענק.
שימוש בבר מים הוא התרומה שלנו לחסוך במים גם למדינה בומיוחד לעצמנו, ביחד עם איכות המים שתקבלו.

בר מים

מיניבר