חיסכון במים

למען עתיד טוב יותר לכולנו

   מאי 25

איכות הסביבה

השמירה על איכות הסביבה זה הנושא הכי חם בסדר היום הציבורי כיום. ברמה של מאמץ לאומי וחברתי גם יחד, איכות הסביבה זהו תחום שלגביו יש קונצנזוס מקיר לקיר. כל מי שנמצא בתפקיד ציבורי יודע כי המאבק למען איכות הסביבה זה משהו שלא ניתן להתעלם ממנו. כמעט בכל סקטור יש מה לעשות על מנת לקדם את המאבק למען איכות הסביבה. חשוב לזכור כי איכות הסביבה זה לא רק הגנה על הסביבה אלא גם טיפוחה. איכות הסביבה זה גם הימנעות מפגיעה בטבע ככל הניתן ומאבק יומיומי להגנתו מפני מפגעים שונים. ככל שיש יותר תיעוש ופיתוח ופחות מקום  לטיפוח הטבע, ירק, בריכות נוי וצומח, כך יש יותר סכנה לאיכות הסביבה. שוחרי הסביבה חייבים לעמוד כל העת על המשמר מפני הסכנות הרבות המאיימות לפגוע באיכות הסביבה. הירדמות על המשמר יכולה להוביל לגרימת נזק בלתי הפיך לסביבה.

איכות הסביבה הביתית

בסקטור הביתי, איכות הסביבה זה נושא מאוד רלוונטי. כשמדברים על איכות הסביבה מדברים על מיחזור, על צרכנות ירוקה ועל הגנת הסביבה. איכות הסביבה זה מכלול של פעולות והרגלי התנהגות שנועדו לשפר ולשמר את איכות החיים שלנו. התחום של איכות הסביבה נמצא כל העת בהתפתחות והתרחבות לעוד ועוד שטחים. איכות הסביבה זה נושא שכל מי שאכפת לו מאיפה שהוא גר ומהסביבה שבה הוא נמצא חייב להתעניין בו. בסופו של דבר אין לנו עולם אחר ואם אנחנו לא נשמור עליו, אף אחד לא יעשה זאת בשבילנו. בכל רגע נתון יש מי שמתכנן להקים מפעל או מיזם שיכול להשפיע על איכות הסביבה שלנו ולכן חשוב כל העת לשמור את היד על הדופק. ההיסטוריה מוכיחה כי היכן של הגיבו בזמן נקבעו עובדות בלתי הפיכות בשטח שמהווים בכייה לדורות. אסור להפקיר את השמירה על הסביבה אף לא לרגע אחד.

חשוב מאוד להשתמש בגריסת נייר כדי שאפשר יהיה להשתמש בנייר. חשוב גם לערוך בדיקות סביבה שיגרתיות באזור הבית בכדי לוודא כי אין רמות זיהום גבוהות.

איכות הסביבה העולמית

הנגיעה של איכות הסביבה לכל אחד ואחת מאינו היא שהופכת את התחום לכל כך פופולארי. אבל הזדהות עם איכות הסביבה איננה מספיקה. איכות הסביבה זה מאבק יומיומי למען שיפור פנני הסביבה שבה אנו חיים. איכות הסביבה זה גם דאגה לסביבה של הזולת, כולל מי שנמצא מעבר לים. איכות הסביבה זה להיות קשוב למערכת שלמה של גורמים שביחד משפיעים על איכות חיינו. החור באוזון, למשל, על אף היותו ממוקם בדרום אוסטרליה בוכה הקוטב הדרומי, משפיע על חיי כולנו. מכאן שהמאמץ לשמירה וההגנה על הסביבה צריך וחייב להיות גם הוא של כולנו.